09.junij 2016 - 00:00

Predstavitev tehnike

||||| ||||| |||||

Na naši šoli je tedensko v ustvarjanje in eksperimente v tehniki vključeno okoli 300 učencev.

Da bi njihovo delo prikazali še ostalim učencem, so se mladi ustvarjalci odločili narediti razstavo in prikazati delovanje verižnega eksperimenta.

Danes so, seveda med poukom, Jaka in Tomaž, priskočil je tudi Aleks, so v avlo šole povabili mlajše učence ter jim pokazali izdelke, ki nastajajo pri tehniških predmetih. Zagnali so štiri člene verižnega eksperimenta (kjer mora jeklena kroglica potekati od začetka do konca) in vklopili robota, ki je sledil narisani črti.

V petek po pouku pa sledi še zadnja, peta tekma v vožnji z električnimi avtomobilčki v žlebu - slotcar. Tokrat bo šlo za skupnega zmagovalca pokala OŠ Trbovlje. Pokali že čakajo.

Prebrano 3335 krat
Več iz te kategorije: « Otroški parlament The escape room »