25.marec 2023 - 09:29

Black Demonsi na prvenstvu Adria

Pretekla sobota je bila za ekipo Black Demons precej delovna, saj smo morali predstaviti vse, kar smo dosegli od septembra do marca.

V soboto, 18. 3. 2023, smo se udeležili FIRST Lego League prvenstva, na katerem je bilo 28 najboljših ekip iz regije Adria (Slovenija, Hrvaška, Črna Gora, Bosna in Hercegovina, Srbija). Dosegli smo skupno 15. mesto, ocenjevanje je bilo realno in pošteno. Na intervjuju in na robotski mizi smo morali uspešno "prodati" vse naše dosežke, znanje, ki smo ga osvojili od septembra do marca. Na robotskem delu tekmovanja smo imeli težave, saj nam en izmed senzorjev ni delal kot smo želeli (dobro je delal na treningih), zato smo bili tu na 21. in 26. mestu. Zelo dobro pa smo se odrezali na vrednotah in predstavitvi projekta, kjer smo dosegli 5. mesto. Na dosežek smo ponosni.

Najboljša ekipa na tekmovanju, Black & White, iz I. OŠ Celje, gre v aprilu v Maroko. Drugouvrščena ekipa LEGO Mafia, iz Prve kragujevačke gimnazije Kragujevac, iz Srbije, je izbrala Maroko. Tretjeuvrščena ekipa, RoboSončki, iz OŠ Koper, pa gre v Houston, ZDA.  Vsem ekipam želimo vse dobro. V letošnjem letu je v program FLL vključenih 670.000 učencev iz 110 držav in le najboljše ekipe iz posameznih regij sveta gredo na finale v Maroko ali v ZDA.

Oglejte si prispevek o naši ekipi, ki je bil na sporedu regionalne televizije ETV prejšnji torek. Mi smo od 7:20 dalje, POSNETEK.

Da si lažje predstavljate vzdušje sobotnega tekmovanja, je tule prispevek: POSNETEK in en album fotografij TULE.
Če še kdo ne ve, kaj je to FLL, poglej si www.fll.si/program/kaj-je-fll

Ekipa se iskreno zahvaljuje:
  • staršem in učiteljem za razumevanje, ker smo kdaj manjkali,
  • podjetju Rudis in dr. Martinu Briclu za finančno in strokovno pomoč,
  • učiteljici Poloni Medvešek za pomoč in nasvete pri predstavitvi projekta,
  • Občini Trbovlje za majice in transparent,
  • staršem enega od članov za izdelavo maskote (res smo bili carji, sam vroče nam je bilo, skupno fotografijo še pošljemo),
  • podjetju IBT za donacijo materiala za naše maskote,
  • šolskemu skladu za sredstva (prevoz, prehrana).
Za naslednje leto pa smo še bolj željni uspeha in ciljamo na višje uvrstitve na prvenstvu Adria.

Lep pozdrav od nas vseh.

Člani ekipe:
Samo Knific, 6. razred