05.junij 2015 - 00:00

Verižni eksperiment 2015

||||||| ||||||| |||||||

V petek, 5. junija 2015, se je v avli Pedagoške fakultete v Ljubljani odvijal že 11. verižni eksperiment. Prireditev, ki poveže teorijo v prakso in privabi vrtce, osnovne, srednje šole in fakultete.

Z 10 učenci in pod mentorstvom Ane Mijanović in Gregorja Gune smo od oktobra do danes dopoldne izdelovali štiri člene verižnega eksperimenta. To so naprave velikosti 120x60 cm, ki se povežejo eno za drugo, cilj pa je preko različnih zanimivih tehničnih in fizikalnih členov prenesti manjšo jekleno kroglico od začetka do konca verige. Lahko rečemo, da v šoli naučeno teorijo pri predmetu fizike, tehnike, kemije ipd. učenci nadgradijo in uporabijo za namen.

Izdelava je terjala precej predhodnih ur (tudi ob 7:00), v zadnjem mesecu pa kar nekaj ur izostankov od pouka (hvala učitelji za razumevanje). Kakorkoli že, v petek je bilo vse sestavljeno. Hribuci iz Dobovca, Rudarji s Trbovelj, punce s svojimi vesoljci in Nedim na Zvitorepcu so komaj čakali na prikaz v Ljubljani.

Na prireditvi smo člene zvezali enega za drugim in jih zagnali. Vsi naši členi oz. njihovi avtorji so dobili priznanje, še posebej pa je komisija prireditve izpostavila Nedima Mujića iz 7.c. Njegov člen Zvitorepec je dobil priznanje za inovativnost in s tem prislužil 30-im učencem naše šole ogled Tehniškega muzeja v Bistri.

Letošnje člene so izdelovali: Nedim Mujić, Tim Dolanc, Nika Todorovič, Nadja Pušnik, Marko Dolinšek, David Kuharič, Patrik Kušter, Aleks Bec, Jaka Suhodolčan in Tomaž Pavšek.

Vsem čestitamo za ves trud in odlične člene.

Prebrano 4474 krat