26.april 2023 - 20:30

Dan vseslovenskega petja s srcem

Napisal K. Marolt

V ponedeljek, 24. 4. 2023, je naša šola prvič sodelovala v projektu, ki je letos potekal šestič.

Namen projekta je povezati Slovenke in Slovence doma in po svetu, da v skupnem prepevanju slovenskih pesmi izrazimo poklon slovenskemu jeziku, kulturi, tradiciji.
Na matični šoli smo prireditev izvedli v treh delih v telovadnici.
Prvošolci so prepevali o potočku, drugošolci so pozvali kosa, naj zapleše, tretješolci so se trudili priklicati sonce.
Četrtošolci so nam povedali, kaj naj storimo, ko smo srečni, petošolci so prepevali o ljubezni med dežnikom in marelo, šestošolci pa o regimentu.
Sedmošolci so nam povedali, kako so včasih kuhali kavo, osmošolci so nas popeljali na Štajersko, devetošolci pa na Gorenjsko.
Pri petju ljudskih pesmi so se nam pridružili člani zbora Knapovsko sonce, ki deluje pri Društvu invalidov Trbovlje, s harmonikarjem Stanetom Tomcem. Devetošolce je spremljal osmošolec, kitarist Maks Berk.
Ob koncu prireditve smo zapeli še o zemlji, ki pleše in naši šoli.
Projektu so se pridružili tudi učenci podružnične šole Dobovec z učiteljico Špelo Češnovar. Prepevali so slovenske ljudske pesmi in se spremljali z lastnimi in Orffovimi glasbili.

Prebrano 467 krat Nazadnje urejano na 26.april 2023 - 20:33