21.april 2023 - 21:08

Projekt Vodni agenti Zasavja

Napisal B. Rugelj

Vodni agenti Zasavja - projekt, ki ga na naši šoli izvajajo tretješolci in četrtošolci, nas uči o pomenu ohranjanja pitne vode.

Učenci so celo leto skrbno merili porabo vode v svojih učilnicah in si vsak dan zapisovali podatke. Tako so spremljali svoje navade glede porabe vode in ugotovili, da je treba z njo ravnati varčno.

V četrtek, 20. aprila, nas je obiskal gospod Jože Cvetko s svojo mobilno vodno postajo. Predstavil nam je delovanje vodovoda in kanalizacije ter nas seznanil z različnimi načini varovanja okolja, vodnih virov in varčevanja z vodo. Bilo je izjemno poučno in zanimivo.

Ponosni smo, da smo del tega projekta, saj verjamemo, da je ohranjanje naravnih virov, kot je pitna voda, zelo pomembno.

Svetujemo vam, da tudi sami poskrbite za varčno in premišljeno porabo vode, saj je vsaka kapljica dragocena.

Prebrano 298 krat