10.april 2023 - 20:02

Življenje je tvoja igra. Prevzemi nadzor nad...

Napisal B. Skerbinek

Na podružnični šoli Alojza Hohkrauta smo se z učenci 6. d-razreda med razredno uro pogovarjali o pomembnosti nadzorovanja lastnih: čustev, besed, vedenja, znanja, odnosov, mišljenja, iskrenosti in odgovornosti.

Ugotovili smo:
- Vsako naše dejanje ali beseda ima posledice, ki lahko drugemu vzbudijo pozitivne ali negativne občutke.
- Sami zelo dobro nadzorujemo čustva, čeprav je včasih težko.
- Imamo vpliv na naše znanje. Bolje kot bomo opravljali šolske obveznosti,več znanja bomo pridobili.
- Vplivamo lahko, kakšni bodo naši odnosi s starši, prijatelji, učitelji in drugimi ljudmi.
- Ne smemo pustiti, da nas prevzamejo negativne misli, ampak se osredinimo na pozitivne.
- Vedno imamo možnost biti iskreni in odgovorni.

Ker smo to sporočili želeli predati tudi ostalim učencem naše šole, smo izdelali izdelek, ki krasi naš hodnik. Tako nas bo vsak dan opozarjal, o čem vse odločamo sami.

Prebrano 517 krat Nazadnje urejano na 10.april 2023 - 20:05