27.september 2019 - 15:18

Linhartovo listino prejela Alma Knaus

Napisal
|||||||| |||||||| ||||||||
V Postojni se je včeraj s podelitvijo Linhartovih priznanj začelo 58. Linhartovo srečanje. 
 
 
 
 
Prejemnica Linhartove listine je dolgoletna gledališka mentorica naše šole Alma Knaus. Za njeno predano in uspešno mentorsko delo na gledališkem področju ji Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti podeljuje Linhartovo listino za leto 2018.
 
Linhartova listina je posebno priznanje sklada za področje gledališke dejavnosti. Merila za podelitev listine so dolgoletno strokovno in organizacijsko delo, kulturno vzgojno in mentorsko delo, analitično, raziskovalno in publicistično delo, ki je pomembno vplivalo na razmah ljubiteljske kulturne dejavnosti na gledališkem področju.
 
Alma Knaus se že vrsto let aktivno posveča izobraževanju in delu na področju gledališke vzgoje na naši šoli. Z učenci se vsako leto udeležuje gledaliških srečanj in tekmovanj. Skupine so pod njenim vodstvom prejele 6 srebrnih in 5 zlatih plaket na državnih srečanjih otroških gledaliških skupin. 
Svoje znanje izpopolnjuje tudi na mednarodnih gledaliških delavnicah, ki se jih redno udeležuje, ter svoje znanje predaja ne le učencem, temveč tudi kolegom učiteljem. Pri svojem gledališkem delu uporablja inovativne pristope, v gledališko igro vpleta film, projekcijo, glasbo ter je izredno odprta za nove predloge, ki jih dobi predvsem od svojih učencev, za katere pravi, da imajo najboljše ideje. Alma je mentorica, ki se je vedno pripravljena naučiti nekaj novega, naj si bo s strani priznanih mednarodnih gledaliških ustvarjalcev ali pa s strani otrok, s katerimi dela. 
 
Ponosni smo in ji iskreno čestitamo!
 
Prebrano 3261 krat Nazadnje urejano na 27.september 2019 - 15:35