11.april 2017 - 10:55

Uspeh naše gledališke skupine

||||||||| ||||||||| |||||||||

4. aprila se je naša gledališka skupina Špilčki s predstavo Vse o Alici udeležila 15. otroškega festivala gledaliških sanj v Pionirskem domu v Ljubljani.

Včeraj je skupina na podelitvi prejela priznanje za najboljšo sceno, kostum in glasbo na tem tekmovanju.
Čestitke vsem 49 učencem, ki so soustvarili prekrasen gledališki izdelek.

Špilčki - Gib in zvok
2. a -  Mia Klančar, Zoja Jug, Aleks Kapla Jamšek
2. b - Klara Hančič
3. a - Zarja Siter, Lana Božjak
4. a - Ela Rajh, Ajda Glavač, Mia Smrekar, Klara Ferlič, Žiga Dolganoč, Maj Sevnikar
4. b - Mark Milar, Maj Klančar, Brina Rozina, Enej Kadunc, Živa Benko

Špilčki - Ime mi je igra
5. a - Andraž Kovačič, Lars Podbregar, Jaka Košir
5. b - Žiga Klopčič, Jakob Šoper
7. a - Isabella Podbregar
7. b - Tjaša Camplin, Luka Šoper, Lana Gombač,
7. c - Tia Kuhar, Lovro Verk, Klara Kovač, Miha Kolenc

Učenci IP GLP (glasbeni projekt)
6. b - Jaka Ivan Berbar
7. a - Tinkara Bec, Klemen Jančič
7. b - Luka Košir, Maja Zubak
7. c - Anja Naglič, Ana Lina Nučič, Tjaša Zakonjšek
8. a - Matej Perc
8. b - Nika Gros, Jaka Škof

Učenci Šolski plesni festival
7. a - Isabella Podbregar, Arnela Huremkić, Kenan Isaković
7. b - Tjaša Camplin, Luka Šoper, Lana Gombač, Izabela Vlaj, Maja Zubak
7. c - Anja Naglič, Tia Kuhar, Lovro Verk, Klara Kovač, Miha Kolenc, Ema Medvešek, Grega Tomše
9. b - Alen Isaković

Posebne čestitke Isabelli Podbregar, ki je prejela nagrado za najbolj obetavno igralko na tem festivalu.
Prizadevne mentorice Alma Knaus, Janja Kugonič in Julija Jerman so organizirale takšno število nastopajočih v tekoče in magično dogajanje na odru ter jih popeljale do odličnih nagrad.

Obrazložitev žirije: Vse o Alici je predstava polna estetskih presežkov. Uspelo vam je ustvariti zelo močno vizualno – glasbeno – gibalno predstavo. Prazna črna gledališka škatla, se je iz minute v minuto transformirala v vse možne svetove. Potovali smo z vami in niti za trenutek se nismo izgubili. Vaša telesa in zvočna kulisa, ki ste jo sami proizvajali je poskrbela za učinkovito odrsko magijo. Vaše dovršene odrske naloge ste izpeljali virtuozno in z občutkom, saj je bilo jasno, da čisto vsak akter na odru, pa četudi, je bil samo del plešoče scenografije, je točno vedel zakaj je tam in kakšna je njegova vloga v predstavi. In nenazadnje, vseh 55 otrok je na odru delovalo tako složno in celovito, kot da bi se resnično rodili v glavi ene osebe in ste tako tudi delovali….kot ena popolna, likovno in zvočno dovršena celota.

Prebrano 2029 krat Nazadnje urejano na 19.april 2017 - 06:14