24.maj 2016 - 00:00

Tretješolci na matični šoli so spoznavali zgradbo človeka malce drugače

Napisal K. Dragar
|||| |||| ||||

V ponedeljek, 2. in 3. uro, so 4 osmošolke (Mirjana, Katja, Eva in Nika) skupaj z učenci 3. b in 3. a

utrjevale znanje o človeku.

Skupaj so si pogledali »Kostkota«, razstavljali in sestavljali torzo (si pogledali kje najdemo notranje organe v telesu človeka), pod mikroskopom ogledovali človeško kri, krilo muhe in celice čebule. V čim krajšem času pa so poskušali sestaviti puzzle - fotografijo krvnega obtoka.

Nekaj vtisov tretješolcev

Zelo mi je bilo super, ko smo se spet spomnili in se še malo naučili zraven. Pa gledali s mikroskopom

in smo veliko videli. To so nam predstavile osmošolke, ki so veliko vedele. (Tita)

Danes smo imeli nekaj podobnega kot naravoslovni dan. Prišle so punce z višjega razreda. Bilo je

super in najbolj mi je bilo všeč pri notranjih organih. Zelo mi je bilo všeč, zabavali smo se. Naučili smo se veliko novega, kar se pri pouku nismo. Všeč mi je bilo, ko smo gledali skozi mikroskop. (Ema)

Najbolj mi je bilo všeč človeško telo. Všeč mi je bilo tudi gledati pod mikroskopom, ker sem videla kri.

Bilo mi je odlično in super. (Lana)

Najbolj všeč mi je bilo gledanje pod mikroskopom. Zelo mi je bilo všeč. Upam da nam bodo sošolci

naslednjič še kaj pokazali. (Maj)

Najbolj mi je bilo všeč pri mikroskopu! Povsod je bilo zelo zanimivo. Veliko novega sem se naučila.

(Nika)

Najbolj mi je bilo všeč okostje. Pri organih je bilo tudi zelo zabavno. Všeč mi je bilo zato, ker sem se

lahko zelo veliko novega naučila o telesu. Hvala. (Klara)

Bilo mi je zelo všeč, najbolj zanimivo mi je bilo, ko smo z mikroskopom gledali nenavadne stvari.

Gledali smo tudi dele telesa – organe in kosti, sestavljali sestavljanko. Bil sem zelo vesel. (Viktor)

Prebrano 3243 krat Nazadnje urejano na 24.maj 2016 - 21:51
Več iz te kategorije: « Tretješolci v DDT Obisk policista »