08.februar 2016 - 00:00

Kulturni dan na Dobovcu

|||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||

Tudi na Dobovcu smo praznovali kulturni praznik.

V petek smo imeli na podružnični šoli na Dobovcu kulturni dan. Zjutraj smo najprej pljunili v roke (no ja, pa ne povsem dobesedno, da ne boste mislili...) in izdelali slastne Prešernove kroglice po receptu naše kuharice Uharice, učiteljice Vlaste. Ker smo vedeli, da bodo kroglice zares dobre, smo jih prav z veseljem drobili, mesili, spajali, jim dajali obliko in valjali po kokosu. Seveda vmes nismo žvižgali, ker se to v šoli ne sme, zato je marsikatera kroglica namesto v krožniku, končala na, pravzaprav v, kakšnem bolj primernem mestu. ko smo naredili kroglice iz cele mase, smo jih dali v hladilnik na hlajenje.

Po malici pa smo imeli šolsko proslavo ob Prešernovem prazniku. Recitirali in peli smo pesmice. Da pa nismo nastopali kar sami zase, smo povabili na proslavo tudi malčke iz vrtca. Zelo radi so nam prisluhnili. Za konec pa smo si ogledali še slovenski film. Takega, zelo starega, ki je razveseljeval že naše dedke in babice. Katerega? Ne izdamo. Ugotovite sami. Povemo vam le to, da je glavni junak dejal: "A si ti tut not padu?"

Prebrano 3032 krat Nazadnje urejano na 08.februar 2016 - 15:55