05.februar 2016 - 00:00

Ob kulturnem prazniku

Napisal M. Vezovišek, P. Medvešek
|| || ||

V letošnjem letu  smo se odločili za kontrast med Prešernovimi pesnitvami in poezijo, ki nastaja v zdajšnjem obdobju.

Poglobili smo se v vedno lepe in navdihujoče ljubezenske pesmi, saj nam je to čustvo v zadnjem obdobju izobraževanja na osnovni šoli nekako najbližje.
Slišali smo dvanajst čudovitih ljubezenskih pesmi iz dveh popolnoma različnih časovnih obdobij. Leva stran odra je bila namenjena obdobju romantike in izvrstnim Prešernovim pesnitvam, desna stran odra je bila pravi kontrast. Pesmi, ki nastajajo danes. Sodobne, drugačne, a ravno tako čustvene in iskrene.
Proslava je bila dopolnjena z videoprojekcijo, v kateri so naši učenci odgovarjali na splošna vprašanja o Prešernu, njegovem življenju in delu. Na ta način so bili v sooblikovanje prireditve poleg nastopajočih fantov vključeni tudi drugi učenci naše šole.

Prebrano 3482 krat Nazadnje urejano na 05.februar 2016 - 16:46