11.junij 2015 - 00:00

Sodelovanje devetošolcev in tretješolcev ter četrtošolcev

Napisal K. Dragar
|||||| |||||| ||||||

V aprilu in maju so učenci  devetih razredov obiskali četrtošolce in tretješolce. Skupaj s četrtošolci so najprej raziskovali čutila. Tretješolci pa so skupaj z devetošolci odkrivali skrivnosti zgradbe našega telesa. Druženja so bila prijetna in zanimiva.

Preberite si, kaj o tem menijo tretješolci:

Na obisk so k nam  prišli devetošolci in njihova učiteljica. Tema je bila o človeškem telesu. Razdelili smo se v 5 skupin. Pokazali so nam, kako se imenujejo kosti, sestavljali smo dele človeškega telesa, ogledali smo si zgradbo ušesa. Sestavljali smo puzle in gledali kri pod mikroskopom. Najbolj mi je bilo všeč, ko sem gledal skozi mikroskop. Najlažje mi je bilo, ko smo sestavljali dele človeškega telesa. Ta ura mi je bila všeč.

Jan: Bilo mi je všeč in lepo. Všeč mi je bilo, ko sem sestavljal človeško telo in ko smo gledali skozi mikroskop. Naučil sem se veliko novega in da imamo veliko kosti. Všeč mi je bilo, ko smo sestavljali sestavljanko. Gledali smo cvetni prah in kri pod mikroskopom.

Luka: Naučil sem se veliko zanimivih stvari. Najbolj všeč mi je bilo pri Lukatu. Zanimiva mi je bila sestavljanka o človeškem telesu. Zelo mi je bilo všeč opazovati predmete pod mikroskopom. Vse je bilo zanimivo.

Lovro: Danes mi je bilo zelo všeč. Izvedel sem veliko novih stvari. Izvedel sem za ušesno trobljo, za lopatico in se seznanil z vsemi notranjimi organi. Govorili smo o ušesih, kosteh, notranjih organih… Najbolj pa mi je bilo všeč, ko smo kri in čebulne olupke opazovali pod mikroskopom. Spoznali smo kosti celega telesa. Zdaj vem, kako sem sestavljen.

Anja: K nam so prišli učenci devetega razreda in nam predstavili človeško telo. Najbolj se mi je vtisnilo v spomin, ki smo se učili o uhlju. Ena od učenk nam je pokazala bobnič, polža, stremence, nakovalce, kladivce, sluhovod. Veliko sem se naučila.

Prebrano 4007 krat Nazadnje urejano na 11.junij 2015 - 11:06