25.maj 2015 - 00:00

Predstavitev gledaliških skupin

Napisal A. Knaus
|| || ||

V sredo, 20. maja 2015, sta se v VP šole predstavili obe šolski gledališki skupini s predstavama Črkolandija in Okna.

Gledališki skupini Špilčki in Ime mi je igra sta se v letošnjem šolskem letu vključili v projekt ”VRNIMO IZOBRAŽEVANJU UGLED “, v povezavi z Unicef Slovenije.

Projekt je predlagalo MIZŠ in pozvalo šole, naj se povežejo z nevladnimi organizacijami.

Gledališki skupini “Špilčki “,  z avtorsko gledališko igro OKNA  in “ Ime mi je igra ” z gledališko uprizoritvijo M. Štromar in G. Geča  ČRKOLANDIJA, sta sodelovali

• na festivalu otroških gledaliških skupin SANJKO, v organizaciji Pionirskega doma Ljubljana, v mesecu marcu.
  • Vključeni sta bili v državno tekmovanje otroških gledaliških skupin JSKD Slovenije.
  • Udeležili sta se srečanja otroških gledaliških skupin, v organizaciji KU društva Dom Svobode.
  • Svojo igro so prikazali tudi v Tednu ljubiteljske kulture, kamor se je vključila tudi naša šola.

Gledališka uprizoritev OKNA, je namenjena učencem 3. triade. Dekleta razmišljajo o možnostih dodatnega izobraževanja, ki jih ponuja naša šola učencem. Iščejo načine, kako bi sošolcem predstavile šolske in obšolske dejavnosti. Z video projekcijo jih želijo motivirati za delo, ki je zabavno in poučno hkrati. Pokažejo jim poti do cilja, ki si ga izbere vsak sam.

Igrajo: Pia Traunšek, Tjaša Forte, Eva Kuhar, Ana Hribovšek, Špela Cestnik, Nika Drnovšek in Metka Dolanc

Videoprojekcija in tehnična zasnova: Ervin Mlakar

Scenska zasnova: Julija Jerman

Režija: Alma Knaus

Gledališka uprizoritev ČRKOLANDIJA je namenjena učencem 1., 2. in 3. triade in spodbuja učence k rednemu branju knjig. Če ne bodo brali, se bodo črke zlepile med seboj, v tesnih knjigah bo nastal cirkus, pretep in prepir med črkami. In če črke ne bodo več prijateljice, ne bomo mogli brati ničesar več. Ana skupaj z otroki obišče črke v Črkolandiji in jih prosi, naj spet postanejo prijateljice in obljubi, da jih otroci ne bodo več zanemarjali.

Igrajo: Jaka Košir, Andraž Kovačič, Lars Podbregar, Domen Camplin, Žiga Klopčič, Jakob Šoper, Tjaša Camplin, Lana Gombač, Tia Kuhar, Luka Šoper, Žana Larisa Jordan, Isabella Podbregar, Lovro Verk in Tiatara Zupančič.

Režija: Alma Knaus

Scenografija in kostumografija: Julija Jerman