17.april 2015 - 00:00

25. nacionalni otroški parlament

|| || ||

V ponedeljek, 13. 4. 2015, je potekal 25. državni otroški parlament na temo IZOBRAŽEVANJE IN POKLICNA ORIENTACIJA.

Parlament je potekal v preddverju velike dvorane Državnega zbora  v Ljubljani.

Kmalu po našem prihodu nas je obiskal predsednik države Borut Pahor ter imel kratek govor. Kasneje so se nam pridružili še drugi politiki (Violeta Tomič, predsednik vlade …)
Razdelili smo se v štiri skupine. Vsaka skupina je dobila svojo temo, na katero je bila osredotočena naslednjih nekaj ur. V skupinah smo izoblikovali sklepe, ki smo jih na koncu tudi predstavili vsem prisotnim.
Na koncu našega politično obarvanega dneva smo še izvolili temo za 26. otroški parlament, pasti mladostništva.
Hišo, v kateri dejanja, misli in besede niso kaj dosti omejene, sem zapustila polna vtisov, pozitivne energije ter novih idej za mojo prihodnost.

Nina Pečnik, 9. a

šolska novinarka