01.februar 2024 - 21:51

Digitrajno varni

RTV Slovenija od 1. do 10. februarja pripravlja veliko vsebin na temo digitalne varnosti. Izpostaviti velja kratke videoprispevke Digitalno pametni 2 in Digitalno pametni 1 .

S projektom Digitalno varni bodo do 10. 2. v svojih televizijskih, radijskih in spletnih vsebinah obeležili dan varne rabe interneta.  Projektu so namenili spletno stran Digitalno varni, na RTV 365 pa lahko najdete posebno rubriko Digitalno varni, kjer so zbrane vse avdio in videovsebine na to temo.

Starši predšolskih otrok si lahko ogledate vsebine na portalu RTV Živ žav, kjer so na najpogostejša vprašanja glede varne rabe interneta pri mlajših otrocih odgovorili tudi strokovnjaki.

Izpostaviti velja kratke videoprispevke Digitalno pametni 2 kjer so obravnavane teme pretirane in škodljive rabe zaslonov ter posledic na duševno zdravje, s poudarkom na mlajših otrocih.  Na spletni strani Digitalno pametni 1 pa so videoprispevki, namenjeni učencem zadnjih triad osnovne šole.

Prebrano 214 krat Nazadnje urejano na 01.februar 2024 - 22:21