29.januar 2024 - 12:11

Razstava o osamosvojitvi Slovenije

Napisal A. Stopar

Devetošolci smo obiskali razstavo o osamosvojitvi Slovenije.

Devetošolci Osnovne šole Trbovlje smo v petek, 26. januarja 2024, obiskali razstavo o osamosvojitvi Slovenije, ki je bila postavljena v prostorih Delavskega doma Trbovlje. Gostujočo razstavo je predstavilo Združenje veteranov vojne za Slovenijo Zasavje. Po razstavi nas je vodil g. Iztok Bastič, veteran vojne za Slovenijo ob prisotnosti še enega veterana, g. Martina Pusta. Razstava je bila sestavljena iz panojev, ki so predstavili dogodke, ki so nazadnje privedli do 10 dni trajajoče vojne za Slovenijo v letu 1991. Na panojih so bile predstavljene fotografije, dokumenti in razlage dogodkov. Učenci smo bili  pozorni na razlago g. Bastiča, ki je bil živahen in zanimiv pripovedovalec, saj je zgodbo predstavil tudi preko svoje osebne izkušnje. Na koncu razstave smo si lahko ogledali tudi onesposobljeno orožje, ki so ga uporabljali v vojni. To je bilo še posebej zanimivo za fante. Razstava nam je bila všeč, naučili smo se veliko novega o osamosvojitvi Slovenije. Zavedamo se, da je bil to pomemben dogodek za našo državo.

Devetošolci Osnovne šole Trbovlje se zahvaljujejo Združenju veteranov vojne za Slovenijo Zasavje za povabilo, pripravo razstave in zanimivo vodenje.

Prebrano 220 krat Nazadnje urejano na 29.januar 2024 - 12:14