06.oktober 2014 - 00:00

Napisal Sonja Princ
|| || ||

ŠOLSKE KNJIŽNICE: SRCE ŠOLE

Mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL - International Association of School Librarianship http://www.iasl-online.org/ ) tudi letos vabi k praznovanju in promociji šolskih knjižnic.

V slovenskem prostoru - Sloveniji in zamejstvu - bo projekt izpeljala Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije v sodelovanju z Društvom šolskih knjižničarjev Slovenije.

Središče letošnjega gesla “ŠOLSKE KNJIŽNICE: SRCE ŠOLE” opozarja na pomen šolskih knjižnic. Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju učnih spretnosti in pri razvoju kritičnega mišljenja. Šolski knjižničarji sodelujejo pri poučevanju, razvijanju učnih strategij, razvijanju različnih vrst pismenosti, razvijanju kritičnega mišljenja in ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnji družbi. Praznovanje mednarodnega meseca šolskih knjižnic pa opozarja na široko paleto dejavnosti, s katerimi knjižnice učence in starše opremljajo za življenje.

Praznovanju se pridružujemo tudi na naši šoli. Obveščali vas bomo o dejavnostih, ki jih bomo izvedli.

Še namig: Pogledali smo »čez planke« in se povezali s Knjižnico Toneta Seliškarja.

Prebrano 4768 krat Nazadnje urejano na 06.oktober 2014 - 09:32