22.maj 2021 - 08:03

20. 5. – Svetovni dan čebel

Napisal A. Kuhar

Čebelice, čebelice, saj moje ste prijateljice!

Tako majhne, pa tako zelo pomembne, marljive in nenadomestljive – čebele, seveda.

Te oprašujejo skoraj tri četrtine vseh rastlin, s katerimi proizvedemo 90 % svetovne hrane. Povedano drugače, vsaka tretja žlica hrane je odvisna od opraševanja.

Ravno zato smo prvošolci majhnim, prikupnim žuželkam v mesecu maju posvetili veliko pozornosti. O njih smo se pogovarjali, brali smo čebelje pravljice, učili smo se čebeljega plesa in s svojimi risbami pripravili čebeljo razstavo. Zdaj vemo, kakšne so razlike med čebelo in oso ter kako ravnati ob piku ene in druge. Odločili smo se, da bomo ob čebelicah mirni, da nas ne pičijo, saj te ob piku umrejo.

Ker pa so čebele v zadnjem času ogrožene, smo se odločili, da pred šolo posejemo še medovite rastline in s tem pripomoremo k njihovemu ohranjanju. Komaj čakamo, da iz semen zrastejo cvetlice, na katerih se bodo lahko pasle.

Prebrano 687 krat