12.marec 2019 - 20:43

Sodelovanje, praktično delo in učenje

|||| |||| ||||

V torek, 12. 3. 2019, sta se dva izbirna predmeta združila za tri ure pouka.

Razdelili smo se v štiri skupine. Vsaka skupina je bila sestavljena iz učencev, ki obiskujejo izbirni predmet SPH (Sodobna priprava hrane) in učencev, ki so vključeni v izbirni predmet RČL (Rastline in človek).

Najprej smo z mlinčkom zmleli različne vrste žit. Mlinček je narejen iz lesa in deluje na elektriko. V notranjosti sta dva mlinska kamna, ki drobita žito. Dobili smo moko. Potem smo vse skupine pripravile kvasec.

Vsi v življenju delamo tudi napake, kar se je zgodilo tudi eni od naših skupin, ki je namesto sladkorja v kvas dodala sol. Sol glivam kvasovkam ni ustrezal, zato kvas ni vzhajal. Iz napak se učimo in v našem primeru smo lahko videli očitno razliko med vzhajanim kvasom in kvasom, ki ne vzhaja. Vse napake se lahko tudi popravijo in nas je v tem primeru rešil suhi kvas.

Pripravljen kvasec smo dodali moki in zgnetli testo, ki smo ga skupaj s posodo postavili v toplo vodo, da je hitreje vzhajalo. Vzhajano testo smo ponovno pregnetli in iz njega oblikovali naše izdelke.

Prijazne kuharice in kuharja naše šole so nam odstopili veliko pečico, kjer smo 20 minut pekli naše mojstrovine. Pečene polnozrnate žemljice, štručke, pletenke…  smo z užitkom pojedli.

Ajda, Anja in Tiatara

Prebrano 1816 krat Nazadnje urejano na 12.marec 2019 - 20:54
Več iz te kategorije: « Pust Dan v muzeju »