17.oktober 2018 - 09:54

Drobtinica

Napisal J. Jerman
|||| |||| ||||

16. oktober je Svetovni dan hrane. V tem času na RKS s humanitarno akcijo Drobtinica, posebno pozornost posvečamo socialno ogroženim osnovnošolcem.

Prostovoljci v okviru 43 območnih združenj Rdečega križa Slovenije tudi letos spodbujajo čut ljudi za vrednote humanosti in solidarnosti.
RKS - Območno združenje Trbovlje in naši učenci (Jaša, Lovro, Ema, Emma, Alex, Maja in Semra) so letos prvič sodelovali v akciji Drobtinica.
Ideja je bila preprosta: v soboto, 13. 10. 2018, ste prišli po kruh na našo stojnico pred trgovino Spar, dobili ste ga v zameno za prostovoljni prispevek. Zbran denar je šel v šolski sklad OŠ Trbovlje.
Sočasno so prostovoljci RKS prikazovali Temeljne postopke oživljanja in uporabo defibrilatorja.

Sekretarka OZRKS Trbovlje, Mateja Leskovšek:
“Najboljša ekipa + najboljši, najbolj srčni someščani. V Drobtinici smo za šolski sklad OŠ Trbovlje zbrali 720 evrov ❤️. Hvala, Trbovlje! Ponosni, da delujemo v takem okolju.”

Prebrano 2959 krat Nazadnje urejano na 29.november 2018 - 18:44