09.februar 2024 - 11:32

Branje ne pozna meja

Napisal M. Cerar

Učenci 2. b že drugo leto sodelujemo v projektu Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja. Projekt se izvaja v hrvaških in slovenskih šolah. Povezali smo se s tretješolci OŠ kralja Tomislava iz Zagreba.

V petek, 9. 2. 2024, nam je knjižničarka Mojca prebrala knjigo Zgodba o snežakih hrvaškega avtorja Kašmirja Huseinovića. Zgodba govori o otrocih, ki so naredili snežake, in otrocih, ki so te snežake podrli. Pogovarjali smo se o čustvih. Kako so se počutili otroci ter kako se mi počutimo, kadar smo žalostni ali kadar smo veseli. Po pogovoru smo imeli plesno telovadbo. Zaplesali smo ob skladbi o snežakih. Snežaki, ki smo jih sami izdelali, pa nam krasijo učilnico in nas vsak dan spominjajo na zimske radosti.
Po prebrani knjigi in pogovoru o čustvih smo spoznali, kaj pomeni sreča. »Tistega dne so snežake delali tudi otroci, ki so jih nekoč rušili … Doumeli so, da sreča ni v uničevanju in jemanju. Prava sreča je v ustvarjanju in dajanju.« (Huseinović, citat iz knjige)

Učenci 2. b

Prebrano 384 krat Nazadnje urejano na 09.februar 2024 - 11:35