Opozorilo

13.marec 2020 - 17:06

Uporabne informacije NIJZ

Napisal U. Jerman

Še par nasvetov za vse, otroke in starše.

Glede na epidemiološko situacijo, ki se v Sloveniji hitro spreminja, se zagotovo porajajo med nami vsemi vprašanja, strahovi, stres glede koronavirusa.
NIJZ je pripravil nekaj nasvetov za dano situacijo.

Kako se pogovarjati z otroki o koronavirusu SARS-COV-2 (COVID-19)?

Kako obvladovati stres, zmanjšati občutke strahu, panike in zaskrbljenosti zaradi koronavirusa SARS-COV-2 (COVID-19)?

Starši, ker bodo otroci v naslednjih dnevih doma in bodo imeli super ideje o druženju s sovrstniki, jim morate to preprečiti.

Iskreno prosim, da se vsi skupaj zavedamo, da smo zaradi pojava širitve korona virusa še bolj odvisni eden od drugega. Zato si moramo pomagati – mi vam, vi nam, vsi skupaj pa otrokom, da najmanj stresno in zdravo »prebrodijo« to obdobje ter se polni mladostne energije in veselja spet vrnejo v utečene tire.

Prebrano 2228 krat Nazadnje urejano na 14.marec 2020 - 10:10