04.november 2019 - 09:44

1.B SE PRELEVI V POLICISTE

Napisal A.Kuhar; H.Kantužar
|||| |||| ||||

Prvošolci smo v petek, 25. 10. 2019, za trenutek odmislili resne šolske obveznosti in zadnji dan pred počitnicami preživeli zelo razgibano. Seznanili smo se namreč s poklicem in z delom policista, ki nam ju je podrobneje predstavil prijazni gospod policist Mitja.

Peljal nas je na sprehod po Trbovljah, nam pokazal nevarnosti v prometu, na katere moramo biti pozorni, in z nami večkrat pravilno prečkal cestišče. Za nas so bili še posebej zanimivi uniforma in pripomočki, ki smo si jih lahko tudi od blizu ogledali, temu pa je sledil še najstrašnejši del – obisk zapora. Ko smo ga dodobra spoznali, smo lahko sedli še v različna policijska vozila. Tako smo se za nekaj ur prelevili v čisto prave policiste in se dobro pripravili na odgovoren vstop v prometne situacije, ki so del našega vsakdana.

Prebrano 1899 krat Nazadnje urejano na 04.november 2019 - 09:54