16.junij 2017 - 00:24

Valeta 2017

||||||||||||||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||

Vsak konec pomeni nov začetek in če je konec dober, potem je nov začetek lahek...

Vendar na začetku odiseje, ki je danes dobila epilog na valeti v Delavskem domu v Trbovljah, gotovo ni nihče mislil na konec. Takrat so bile misli povsem drugje. Počasi se je bilo treba posloviti od brezskrbnih dni otroštva in se navaditi na delo. Spoznavanje prvih črk in številk je predstavljalo edini, a vendar resen napor  za marsikoga. Če danes pogledate nazaj, se le nasmehnete in se zamislite: "Ali se nam je to res dogajalo?"

Seveda se je in to dolgih devet let, ko ste zoreli kot češnje v košarah na odru. Od drobnega cveta, preko zelenega kislega sadeža do rdečega, hrustljavega in sladkega sadeža, ki ga je treba utrgati, ker je izpolnil svoje poslanstvo. Tudi vi ste izpolnili svoje poslanstvo. Preskočili ste prvih devet let izobraževanja, med katerim ste dobili podlago za nadaljevanje. Učitelji smo vam podajali znanje, vi ste ga sprejemali kolikor je kdo hotel. In vaša hotenja so vsekakor bila velika in cilji nekje visoko, med zvezdami. Ampak do tja je še dolga pot in veliko bo še treba vložiti truda. Od tu naprej lahko izbirate sami. Le tisto, kar vas veseli in v čemer mislite, da ste dobri. V teh letih ste dokazali da znate in zmorete vse.

In ko so se ob poslovilnem nagovoru razredničark zresnile oči fantov in orosile oči deklet, je cela dvorana videla, da nismo učili in vzgojili robotov, temveč odgovorne in čustvene ljudi, ki jim je šola res nekaj pomenila. Prihaja vaš čas, zato je prav, da razprete krila in odletite prihodnosti naproti. Vaša je. Izkoristite jo.

Vse fotografije z valete najdete na povezavi:

Prebrano 5108 krat Nazadnje urejano na 20.junij 2017 - 01:39