27.oktober 2016 - 00:00

Prireditev Otroci za otroke

|||||||||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||

Delavski dom Trbovlje, 27.10. ob 18.uri

Dobrodelnost, pomoč otrokom v stiski, pomoč pri plačilu šole v naravi, plačani obroki malice, pomoč pri nakupu šolskih potrebščin in še dolg seznam drugih pomoči se črpa iz šolskega sklada. V njem se zbirajo denarni prispevki staršev, učiteljev, podjetij, zbiralnih akcij, pa verjetno še česa tule pozabljenega. V osmih letih se je nabralo kar 24.000 evrov, ki jih je sklad razdelil med pomoči potrebne na šoli. Lepo in plemenito dejanje vseh, ki ste vanj prispevali. Hvala vam.

Žal pa je v občini vse manj podjetij, ki so pripravljena, pravzaprav zmožna donirati denarne prispevke, zato smo dali pobudo, za javno dobrodelno prireditev. V veliko pomoč nam je bila tudi Glasbena šola Trbovlje in tako je nastala prireditev Otroci za otroke.

Skoraj tristo otrok se je zvrstilo na odru in pod njim, s svojo energijo so napolnili dvorano, ki je dihala skupaj z njimi v ritmu glasbe. Bil je res nepozaben večer za vse, ki smo se znašli v dvorani zaradi humanitarnosti, radovednosti, delovne obveze, šolske obveznosti ali pa česa drugega. Danes smo se naužili dobrote. Čutili smo jo. Delali smo nekaj človekoljubnega, nismo varčevali s prisrčnostjo, z nasmehi in aplavzi. Mladostna sila in razigrani otroci, radost, ki je sijala iz vsakega nastopajočega, melodija, glas, zvok in gib. Vse to smo spletli v dogodek, ki ga je pravzaprav treba ponavljati in vsaj poskušati preseči, čeprav bo težko. Saj veste kaj pravijo. Prvega ne pozabiš nikoli. In če citiram napovedovalko iz zaoderja:

Milijon občutkov, tisoče misli, stotine spominov in veliko nastopajočih. En večer. Lep, svetal in plemenit. Hvala, ker se vas je dotaknil.

Zahvaljujemo se Glasbeni šoli Trbovlje, Igorju Podpečanu, Delavskemu domu Trbovlje, Javnemu podjetju Komunala Trbovlje, podjetju Rudis, videoprodukciji Dorjan  …in seveda našim učiteljem in učencem. Sploh brez teh, zadnjih, nič nebi bilo tako, kot je bilo...

Prebrano 4659 krat Nazadnje urejano na 27.oktober 2016 - 23:55