24.oktober 2016 - 00:00

"112, številka za klic v sili, prosim..."

|||||||||||||||| |||||||||||||||| ||||||||||||||||

Danes smo bili Dobovčani na centru za obveščanje v Trbovljah.

V dolino smo se odpravili s prvim avtobusom in na PŠ Alojz Hohkraut pojedli malico. Ob 9. uri smo bili dogovorjeni na Centru za obveščanje v Trbovljah. Že na vratih centra nas je pričakala prijazna gospa Urška, ki nam je s svojim sodelavcem pokazala, kako poteka delo na centru. Prišli smo v sobo, v kateri je bilo polno računalnikov, telefonov in velikih monitorjev. Gostitelja sta nam razložila, kako se moramo predstaviti, ko kličemo ob morebitnih nesrečah, na monitorju smo si ogledali, kako nas najdejo. Pokazala sta nam tudi naše hiše in šolo na računalniškem zemljevidu. Šolska ura je kar prehitro minila. Učitelj Uroš nas je na koncu še fotkal za spomin, dobili pa smo tudi obeske za ključe in nalepke s številko 112. Obisk je bil zelo poučen in upamo, da še kdaj pridemo...

Prebrano 3912 krat Nazadnje urejano na 24.oktober 2016 - 18:02