06.oktober 2015 - 00:00

"Fajn" smo se 'mel!

|||||||||||||||| |||||||||||||||| ||||||||||||||||

... je bil zaključek vseh nas, ko smo se vračali s Podkuma.

V ponedeljek, 4.10. smo se učenci in učitelja podružnične šole odzvali prijaznemu povabilu, ki je prišlo z druge strani hriba. S šole na Podkumu so nas povabili na srečanje podružničnih šol. Skupaj smo izvedli naravoslovni dan Zdravje je naše največje bogatstvo.

Tako smo se ob 8.30 zbrali na podružnični šoli Podkum učenci iz domače šole, in podružničnih šol: Svibno, Dole, Polšnik, Čemšenik in jasno, mi Kumljanci, pravzaprav Dobovčani. Ko smo se vsi zbrali nam je najprej zborček iz šole na Podkumu zapel pesmico, nato nas je pozdravila ravnateljica matične osnovne šole, potem pa smo pojedli malico, ki smo jo prinesli s seboj. Nato pa smo se razdelili v štiri mešane skupine. V vsaki skupini so bili učenci iz vsake šole, da smo se lahko spoznali med seboj. Prva skupina je odšla na pohod po Podkumu, druga je imela predavanje Zdrav način življenja pod vodstvom medicinske sestre, tretja je delala izdelke iz slanega testa, četrta pa je imela delavnico. ustvarjalni gib. Skupine so se menjale, tako da smo vsi poskusili vse. Spoznavali smo okolico šole, se gibali v ritmu glasbe, ustvarjali izdelke in spoznavli kaj je pomembno za naše zdravje, predvsem pa smo spoznali tudi veliko novih prijateljev. Delavnice so bile zelooooo zanimive, zato so kar prehitro minile. Na koncu smo dobili še zdrav obrok, ki je imel obliko velike okrogle žemlje, v kateri je bila mesna polpeta in ogromno zelenjave. Vse skupaj pa smo zalili s sokom. K odličnemu vzdušju je pripomoglo tudi odlično vreme, ki ga je naročila učiteljica Irena s Podkuma in dopoldne je res prehitro minilo.

Dogovorili smo se, da se prihodnje leto srečamo na eni drugi podružnici in obljubimo, da ne bomo manjkali...

Res je b'lo fajn!!!!

Prebrano 3968 krat Nazadnje urejano na 06.oktober 2015 - 17:09
Več iz te kategorije: « Obisk pri gasilcih Teden otroka »