24.marec 2015 - 00:00

Pomlad na Dobovcu

|||||||||| |||||||||| ||||||||||

Tudi nas je že obiskala pomlad, čeprav je na Kumu še dovolj snega. Štirinajst dni nazaj, smo imeli na šolskem igrišču še zaplate snega, ki pa jih je sonce počasi, toda vztrajno stalilo.

Drevje je še golo, brez listov, na travniku in v gozdu pa že najdemo prve znanilke pomladi. Zvončki, trobentice, telohi, žafran, pa še kakšna rož'ca bi se našla. Lepega dne je naša čistilka, gospa Joža, prišla na idejo, da bi na zelenici ob šoli uredila cvetlično gredico. Z učiteljico Vlasto sta se dogovorili, da ji bomo pri tem pomagali tudi mi. Kot bi mignil je prekopala del zelenice, mi pa smo vanjo nasadili rože, ki smo jih prinesli iz gozda, s travnika, no ja, pa tudi kakšna iz lončka se je znašla med njimi. Sedaj pa moramo seveda za njih tudi skrbeti. Da si bodo prej opomogle jih redno zalivamo, vsak dan pa posadimo tudi kakšno novo. Komaj čakamo, da bo tudi višje, na Kumu, sneg skopnel, da prinesemo v našo gredico še kakšno kumsko kronico.

Dobovčani

Prebrano 4090 krat Nazadnje urejano na 25.marec 2015 - 11:27