31.januar 2015 - 00:00

1. tekma z električnimi avtomobilčki

|||| |||| ||||

V petek, 30. januarja 2015, ob 13:00 se je v učilnici za tehniko zgodila 1. tekma v vožnji z električnimi avtomobilčki v žlebu oz. slotcar.

Sicer je tekmovanje organiziral krožek Avtomobilčki, ki poteka na Osnovni šoli Trbovlje vsak četrtek ob 7:30. Od začetka tega šolskega leta do sedaj smo postavili progo, priravili avtomobilčke, se pri tem marsikaj naučili, določili pravila in termine tekem. Skratka, pripravili vse, da je in bodo tekmovanja potekala tako kot morajo.

Tokrat se je prijavilo 17 učencev naše šole (mimogrede, plakate za tekmovanje smo obesili tudi na OŠ Tončke Čeč in na OŠ Ivan Cankar), sledile so kvalifikacije, tekmovanje na izpadanje, 1/4 finale, polfinale in finale. Zmagal je, sicer favorit krožka, Janez Erjavec iz 8.a in si prislužil 25 točk. Drugi je bil njegov večni rival, Tomaž Kurent iz 8.b. Tomaž in Janez se sicer konkretno spopadeta na vsaki vožnji, napeto. Tretji pa je bil Jaka Naglav,  dolgoletni, izkušen tekmovalec na OŠT. Tudi ostali so bili ostri, predvsem pa je tekmovanje potekalo po pravilih in v prijetnem vzdušju.

Datumi naslednjih tekmovanj so že določeni in sicer;

2. tekma - 20. februar 2015

3. tekma - 27. marec 2015

4. tekma - 24. april 2015

5. tekma - 29. maj 2015

Vsaka tekma se točkuje, odšteje se eno najslabše točkovanje. Na majski tekmi pa dobimo skupnega zmagovalca. To bo še zanimivo!

Čestitke vsem tekmovalcev. Končne rezultati in točkovanje so vidni v prilogi.

Prebrano 4242 krat Nazadnje urejano na 31.januar 2015 - 21:28