08.junij 2023 - 23:19

Šola v naravi 8. r - 4. dan

Napisal

Čudovit zadnji dan šole v naravi za osmošolce.

Predzadnji dan šole v naravi za nas učence osmega razreda je bil poln razburljivih dejavnosti in nepozabnih trenutkov. Kljub slabemu vremenu, ki je preprečilo naš obisk farme jelenov, smo uspeli izkoristiti dan na najboljši možen način. Športno plezanje in spoznavanje zdravilnih rastlin sta nam omogočila, da smo se poglobili v različne dejavnosti ter pridobili nove izkušnje in znanje. Dopoldan smo se preizkusili v športnem plezanju. Ob pomoči izkušenih in prijaznih učiteljev smo premagovali ovire in osvajali višine. Kljub začetnemu strahu smo se hitro sprostili in navdušeno premagovali vsako novo prepreko. Naše meje so se širile in občutek doseženega cilja na vrhu plezalne stene je bil nepopisen. Spodbujali smo se in si med seboj pomagali, kar nam je okrepilo medsebojno povezanost in zaupanje, nazadnje smo lahko celo prevzeli varovanje drug drugega. Podali smo se tudi na raziskovanje čudovite narave okoliških gozdov, kjer smo spoznavali zdravilne rastline, ki rastejo v naši bližini. Za domom stoji zeliščni vrt, kjer smo lahko nekaj zelišč tudi poskusili. Pridobili smo novo znanje o lastnostih in koristih zdravilnih rastlin in zelišč ter se naučili, kako jih pravilno uporabiti. S plodovi našega dela smo nato pripravili okusne in zdrave namaze, ki smo jih delili med seboj: drobnjakov namaz, česnov, peteršiljev, liptovski in jajčni namaz. Ta dejavnost nas je povezala z naravo in nas spodbudila k spoštovanju in ohranjanju okolja, obenem pa smo se naučili, kako lahko doma na hitro z namazi potešimo lakoto. Čeprav smo se zaradi slabega vremena morali odpovedati obisku farme jelenov, nas to ni oviralo pri ustvarjanju nepozabnih spominov. Učenci smo po večerji zaključno zabavo pripravili kar sami. Organizirali smo igre, ples in družabne dejavnosti, ki so nas nasmejale. Čas je prehitro minil v prijetni družbi prijateljev, kjer smo se sprostili in uživali v zadnjih trenutkih naše šole v naravi. Zelo smo se imeli lepo! Naša šola v naravi se zaključuje, a ostajajo nam neprecenljivi spomini.

Prebrano 626 krat Nazadnje urejano na 08.junij 2023 - 23:32