24.november 2014 - 00:00

Gasilski "na pomoč" na Dobovcu

|||||||||||||||| |||||||||||||||| ||||||||||||||||

Sredi pouka nam je zaledenela kri v žilah. Glas sirene je paral našo šolo. "Gori!!!" je zavpil še učitelj Uroš na hodniku...

Učiteljica Vlasta nas je postrojila pred vrati razreda in ko je videla da smo vsi, smo na vso moč stekli iz razreda skozi garderobo in ven iz šole. Ustavili smo se šele na šolskem igrišču, kjer smo imeli zbirno mesto. Pa da ne boste mislili, da je vse skupaj trajalo dolgo časa. Če ste tole brali bolj počasi, smo bili mi prej na varnem. Za vse skupaj smo rabili natanko 14 sekund. Kot bi mignil. Ko je bila vaja gotova, smo se zbrali pri gasilskem tovornjaku pred šolo. Gasilec Sandi, nam je razkazal gasilski kamion in opremo, ki jo uporabljajo gasilci, pri gašenju požarov. Razložil nam je vse podrobnosti, hkrati pa je bil presenečen, koliko že vemo, saj smo skoraj vsi učenci člani gasilske desetine prostovoljnega gasilskega društva na Dobovcu. Ko nam je vse razložil, pa še ni bilo konec. Akcija se je pravzaprav šele začela. Sandi in njegovi sodelavci so s seboj pripeljali čisto pravo kovinsko hišo, v kateri so zakurili ogenj. ko se je najbolj kadilo, smo organizirali tekmovanje, kdo bo prej z ročnikom usmeril curek vode skozi okni v notranjost. Zmagala sta seveda naša naj gasilca Klemen in Jaka, kljub temu, da je Jaka bil malo štorast in je vmes čofnil na kolena. Potrebovala sta natanko 3,6 sekunde. Časomerilec je bil gasilec Sandi, zato lahko verjamete. Na koncu uradnega dela smo Sandiju seveda zaploskali, saj se je zelo potrudil in nam veliko povedal in pokazal. Pa še ni bilo konec. Vsak od nas je lahko sedel za volan gasilskega kamiona in prižigal in ugašal gasilske sirene, ali pa smo vključili tisto najbolj glasno, ki je donela po celem Dobovcu. Po radijski postaji je Kum 25, ki je stal ob Kumu 40, take so namreč njihove šifre, sporočil na center za obveščanje, da je vaja končana. Gasilcem smo se zahvalili in odšli objemat radiatorje v šoli, kajti v megli in pri 2°C nas je pošteno prezeblo zunaj na dvorišču.

Gasilska vaja je zelo uspela, šolo smo rešili, mi smo pa tudi še vsi živi in zdravi.

Prebrano 4064 krat Nazadnje urejano na 24.november 2014 - 20:03