12.april 2023 - 08:49

Branje ne pozna meja (tretjič)

Napisal M. Cerar

Učenci 1. b, 2. a in 8. b in c letošnje šolsko leto sodelujemo v projektu Branje ne pozna meja, v katerem se povezujejo slovenske in hrvaške šole.

Učenci slovenskih šol beremo prevedena dela hrvaških avtorjev, učenci hrvaških šol pa prevedena dela slovenskih avtorjev. O dejavnostih 1. b in 2. a ste lahko že pred časom brali na naši spletni strani.
Učenci 8. razreda smo se povezali s splitsko šolo OŠ Mejaši. Učenci te šole so brali Cankarjeva dela v hrvaščini, mi pa smo brali hrvaške ljudske pripovedke v slovenskem jeziku. Knjižničarka je nato izbrala eno izmed pripovedk, in sicer Starec in mladec. Učenci smo na podlagi izbrane pripovedke izdelali spletni kviz. Delali smo v paru ali trije v skupini. Prebrali smo zelo zanimivo pripovedko, obenem pa smo se naučili oblikovati spletni kviz.

učenci 8. b in 8. c

Prebrano 319 krat Nazadnje urejano na 12.april 2023 - 08:56