16.november 2014 - 00:00

Medgeneracijsko druženje ob kostanju

Napisal E. Klenovšek
||| ||| |||

Naši učenci se s stanovalci Doma upokojencev Franc Salamon pogosto srečujejo, saj v šoli spodbujamo prostovoljno delo s starejšimi ljudmi.

Pri iskanju novih idej kako aktivirati starejše, se nam je porodila ideja o veselem druženju ob uživanju kulinaričnih dobrot. V četrtek, 16. 10. 2014, so se naše mlade prostovoljke ob prijetnem klepetu s starostniki pogostile s kuhanimi kostanji in domačimi keksi.

Drugo tovrstno druženje pa smo popestrili s peko palačink, v četrtek, 6. 11. 2014. Spretne roke naših devetošolk so v Domu upokojencev spekle veliko palačink, starejše gospe pa so jih nadevale z domačo marmelado. Ob lepo pogrnjeni mizi so nam upokojenke dale nekaj novih receptov. Smejali smo se prijaznemu gospodu, ko je pripovedoval zgodbe iz svoje mladosti. Gospa Marija pa nam je pripovedovala o svojih vnukih in pravnukih, ki jih zelo pogreša. Želi si, da bi jo bolj pogosto obiskovali.

Za mlade je to dragocena življenjska izkušnja. Starejšim pa pomoč, sočutnost, skupno opravljeno enostavno delo in medsebojno sodelovanje daljša življenje in daje novo dimenzijo tudi v poznih letih.

Prebrano 4320 krat Nazadnje urejano na 16.november 2014 - 16:49