26.september 2022 - 14:34

Športni dan za devetošolce

Napisal P. Medvešek, E. Mlakar

V sodelovanju s strelskim društvom in kegljači smo izpeljali športni dan, ki je bil razdeljen na tri dele.

Pod strokovnim vodstvom članov Strelskega društva Alojz Hohkraut so se učenci naučili rokovati s puško, nato pa so praktično preizkusili, kako natančni so v streljanju v tarčo. Streljanje je lahko rekreacija, trening za koncentracijo, sproščanje in šport, ki zahteva posebne zmogljivosti posameznika. Na kegljišču v prostorih Rudarja so spoznali pravila kegljanja, ki je tako moštveni kot individualni šport, pri katerem se podira keglje. Ko so usvojili tehniko, so se pomerili med sabo. Tretjina športnega dne je potekala v šolski telovadnici, kjer so igrali nogomet, košarko, odbojko in badminton.

Prebrano 416 krat Nazadnje urejano na 27.september 2022 - 09:25