17.september 2022 - 22:18

Obisk Mednarodnega obrtnega sejma

Napisal Z. Grešak

V petek, 16. 9. 2022, smo se z osmošolci in devetošolci odpravili v Celje na Mednarodni obrtni sejem.

Center za poklicno izobraževanje je tam organiziral različne vsebine s področja poklicne orientacije, ki bodo pripomogle k odločitvi, katero srednjo šolo izbrati ob zaključku osnovne šole. Učenci so se lahko udeležili svetovanja o izbiri svoje poklicne poti, spoznali izobraževalne programe ter šole, ki jih izvajajo. Na t.i. Ulici obrti so bili prikazani različni poklici: mizar, elektrikar, pek, slaščičar, kuhar, natakar, oblikovalec kovin - orodjar, strojni mehanik ... Na sejmu je bila tudi vajeniška pisarna. Tam so učenci lahko izvedeli vse o vajeniški obliki izobraževanja.
V času našega obiska se je odvijalo tudi tekmovanje Sloveniaskills, kjer so se tekmovalci pomerili v aranžerstvu, frizerstvu in mehatroniki. Nastali so zanimivi izdelki in tekmovalna komisija bo gotovo imela težko nalogo.
Poleg predstavitve različnih poklicev je sejem ponujal še druge zanimive vsebine, ki so si jih učenci lahko ogledali.
Kljub temu da nam je vreme malo ponagajalo, verjamemo, da so učenci na sejmu izvedeli veliko novega, morda pa je predstavitev koga spodbudila k odločitvi za njegovo poklicno pot.

Prebrano 482 krat Nazadnje urejano na 17.september 2022 - 22:21