15.maj 2022 - 06:52

Tekmovanje v robotiki

V četrtek, 12. 5. 2022, je bilo na OŠ Črnuče tekmovanje v robotiki - robot sledi črti.

"V četrtek, po pouku, smo se učenci izbirnega predmeta Elektronika z robotiko udeležili tekmovanja v robotiki v Ljubljani. Na tekmovanju je moral naš robot čimhitreje prevoziti črtno progo. Od 12 sodelujočih ekip smo se ekipa Trbovlje 1 (Brina in Lara) uvrstile na četrto mesto, Trbovlje 3 (Gašper) na sedmo in Trbovlje 2 (Mark in Anže) na enajsto mesto. Vsi roboti so imeli dve vožnji, pred vsako vožnjo pa je bil čas za pripravo. Od obeh voženj je štel najboljši čas.

Na tekmovanju smo se naučili veliko novih stvari o programiranju robota. Komaj čakamo, da bomo podobno tekmovanje izvedli na naši šoli.

Vsem ostalim generacijam osnovnošolcev pa priporočamo obiskovanje izbirnega predmeta Elektronika z robotiko in obisk podobnih tekmovanj."

Lara in Brina

Prebrano 568 krat Nazadnje urejano na 15.maj 2022 - 07:15