16.maj 2021 - 08:33

Seznanitev z dosežki učencev na NPZ

Obvestilo o seznanitvi učencev in staršev z dosežki na nacionalnem preverjanju znanja 2021 (NPZ 2021).

Dostop do ovrednotenih preizkusov in dosežkov posameznega učenca bo omogočen prek spletne strani http://npz.ric.si z učenčevo šifro in številko EMŠO, in sicer od 1. do 3. junija 2021 za učence 9. razreda in od 7. do 9. junija 2021 za učence 6. razreda. Spletna stran bo dostopna od 8. ure zjutraj prvega dne do 20. ure zvečer zadnjega dne vpogledov. Učenci pri vpogledu v šoli in doma s starši do svojih preizkusov dostopajo prek iste spletne strani.

V teh dneh bodo učitelji in učenci v šoli tudi skupaj pregledali rešitve (termine učencem sporočijo učitelji). Učitelji, ki ob vpogledu v ovrednotene preizkuse skupaj z učencem ugotovijo morebitne napake pri točkovanju posameznih nalog, podatke o teh učencih in preizkusih (ime in priimek oz. šifra učenca, predmet, naloga in opis napake) posredujejo ravnatelju. Ugotovljene in upravičene spremembe dosežkov učencev bo RIC za učence 9. razreda šolam sporočil v sredo, 9. junija 2021, in za učence 6. razreda v torek, 15. junija 2021, in sicer prek spletne strani eRic (aplikacija Dosežki učencev pri NPZ).

Učenci in njihovi starši bodo na zgoraj omenjena datuma prek spletne strani http://npz.ric.si lahko ponovno dostopali do ovrednotenih preizkusov in dosežkov po poizvedbah, ter do dodatne informacije o dosežkih učenca pri NPZ-ju v primerjavi z njegovimi vrstniki na šoli in v državi. Dostop do vseh dokumentov bo omogočen do konca septembra 2021.

Starši učencev 6 in 9. razreda si lahko ogledajo rezultate in ovrednotene izdelke svojih otrok na spletni strani RICa. Na šoli pa boste starši lahko dobili dodatna pojasnila, in sicer:

• 9. razred SLJ in MAT, v četrtek, 3. 6. 2021 ob 13:40 (do 14:10) v računalniški učilnici matične šole,
  • 9. razred BIO, v sredo, 2. 6. 2021 ob 13.40 (do 14.10)  v računalniški učilnici matične šole,
  • 6. razred SLJ, MAT, TJA, v sredo, 9. junija ob 13.40 (do 14:10)  v računalniški učilnici matične šole.

Starši potrebujejo za ogled izdelkov šifro svojega otroka in EMŠO.

Splošne informacije o nacionalnem preverjanju znanja v tem šolskem letu pa imate TUKAJ.

Prebrano 900 krat Nazadnje urejano na 16.maj 2021 - 08:56