03.september 2020 - 09:34

Vstop v šolo in ukrepi

Obvestilo za učence in starše glede zaščitnih ukrepov v šoli.

Spoštovani starši in učenci!

Za omejitev širjenja okužbe z novim koronavirusom skrbimo tudi na šoli. Glede na priporočila NIJZ in smernice z Ministrstva za šolstvo in šport smo smiselno oblikovali in prilagodili potek pouka, dejavnosti in gibanje v šolskem prostoru, ki veljajo DO PREKLICA. Seveda pa je učinkovitost teh priporočil odvisna od zaposlenih, od učencev in posledično staršev. Ponovno navajamo nekaj bistvenih ukrepov:

1) V šolo hodijo le zdravi učenci in delavci!

2) Pred vstopom v šolo si razkužimo roke.

3) Pazimo na higieno rok in kašlja v prostoru.

4) Priporočamo, da v skupnih prostorih vsi nosimo maske - ker ni mogoče vzdrževati primerne razdalje med učenci.

5) Vstop učencem v matično šolo je skozi 1. in 2. vhod po urniku:

vstop učencev - 1. vhod

vstop učencev - 2. vhod

razred

ura

razred

ura

1.r

6.r

2.r

7.r

3.r

8.r

4.r

9.r

5.r

6) Vstop učencev v šolo na PŠ AH je s 5 minutnim zamikom glede na oddelek.

7) Jutranje varstvo pripada po Zakonu o Osnovni šoli le učencem 1. razreda. Zaradi potreb staršev in po dogovoru z našimi učitelji smo oblikovali še dodatno varstvo za učence 2. razreda od 6.30 do 8.15 - vendar je število mest omejeno in se zahteva prijava pri razredniku. Za tretješolce in ostale ni jutranjega varstva.

8) Pouk vseh učencev enega oddelka poteka le v eni učilnici, izjema so manjše učne skupine in izbirni predmeti v 7., 8. in 9. razredu.

9) Delitev malice in kosila poteka po prirejenem načinu, za to skrbijo učitelji in kuhinja.

Starše prosimo, da sprejmejo naša priporočila in se z učenci pogovorijo o odgovornosti posameznika.

Vsi delavci šole

Prebrano 1324 krat Nazadnje urejano na 04.september 2020 - 13:46