26.avgust 2020 - 20:57

Prvi šolski dan in ....

V torek, 1. septembra 2020, se začne pouk za učence od 1. do 9. razreda.

Veselimo se, da se bodo v torek, 1. septembra ponovno odprla šolska vrata in se s tem pričelo novo šolsko leto, ki bo zaradi upoštevanja priporočil Covid – 19 potekalo malo drugače. V šolo vstopajo le zdrave osebe, obvezno je razkuževanje rok in vzdrževanje varne razdalje, vsi učenci bodo v skupnih prostorih uporabljali zaščitne maske, starši pospremijo otroke le do šolskih vrat, …

Zaradi posebnih razmer prosimo starše za razumevanje, ker letos žal ne boste mogli pospremiti svojih otrok v šolske prostore. Vrata šole so odprta le za učence in delavce šole. Vstop ostalim osebam v šolo naj bo dogovorjen.

Starše vljudno naprošamo, da se pred začetkom šolskega leta o ukrepih in pričakovanem drugačnem načinu dela pogovorite z otrokom in upoštevate spodaj priloženo obvestilo MIZŠ in NIJZ.

PRVI ŠOLSKI DAN NAJ IMAJO VSI UČENCI S SEBOJ MASKE, KI JIH NOSIJO V SKUPNIH PROSTORIH.

Za prvošolce na matični šoli bo prvi šolski dan potekal takole:

Učenci 1.c se s starši zberejo ob 8.00 pred vhodom v večnamenski prostor. Prvošolci si v večnamenskem prostoru najprej ogledajo gledališko igro naših starejših učencev. Nato z razredniki oddidejo v matični razred. Starši jih prevzamejo pred šolo ob 9.15-9.30. Učenci 1.a se zberejo ob 9.00 pred večnamenskim prostorom. Starši jih prevzamejo pred šolo ob 10.15-10.30. Učenci 1.b se zberejo ob 10.00 pred večnamenskim prostorom. Starši jih prevzamejo pred šolo ob 11.15-11.30.

Ta dan prvošolci še nimajo šolske prehrane, dobijo pa tortico in sok. Prvošolci naj imajo s seboj v torbici zvezke, peresnico in copate. Ostale dni prvošolci vstopijo v šolo ob 8.00, skozi 1. vhod.

Za prvošolce in učence od 2. do 6. razreda na podružnični šoli Alojza Hohkrauta:

Prvošolci pridejo skupaj s starši na šolsko dvorišče ob 9.00, prvi šolski dan bo zanje potekal do 10. ure. Ta dan prvošolci še nimajo šolske prehrane, dobijo pa tortico in sok.

Učenci od 2. do 6. razreda pridejo v šolo ob 8.20. Razredniki jih sprejmejo na šolskem dvorišču in jih pospremijo v matične učilnice, s časovnim zamikom. Prvi dve uri imajo učenci z razrednikom, nato pa dve uri pouka po urniku. Prvi šolski dan je malica in kosilo za vse učence od 2. do 6. razreda na AH, ki so jo naročili konec šolskega leta 2019/2020. Konec pouka je ob 11.50. Popoldansko varstvo za prijavljene učence od 2. do 5. razreda je organizirano, če ga boste potrebovali - le razredniku sporočite z zapisom v beležko.

Za učence na podružnični šoli Dobovec:

Prvošolci so vabljeni ob 9. uri. V primeru lepega vremena bo sprejem potekal na dvorišču pred šolo, drugače v razredu. Prvošolci prvi dan ne prinesejo v šolo ničesar. Ta dan prvošolci še nimajo šolske prehrane, dobijo pa tortico in sok.

Četrtošolci pridejo pred šolo ob 8.10. Počakajo na učiteljico, ki jih pospremi v šolo. S seboj prinesejo vse šolske potrebščine. Malico imajo učenci, ki so jo naročili konec šolskega leta 2019/2020. Konec pouka je ob 11.50. Popoldansko varstvo za prijavljene učence 4. razreda je organizirano, če ga boste potrebovali - le razredniku prej sporočite.

Za učence od 2. do 9. razreda na matični šoli:

Učenci se zberejo pred šolo, na dvorišču, ob spodaj navedeni uri in gredo skozi 1. ali 2. vhod v šolo, v matične učilnice.

Učence 4., 5., 6. in 7. razredov počakajo razredniki na dvorišču pred šolo in skupaj vstopijo v šolo.

vstop učencev - 1. vhod

9a - 56

9b - 57

9c - 63

Učenci imajo prvi dve uri z razrednikom, kjer bodo dobili vse potrebne informacije in navodila o poteku dela v novem šolskem letu. Po malici jih čaka še dve uri pouka po urniku. Prvi šolski dan je malica in kosilo za vse učence od 2. do 9. razreda, ki so jo naročili konec šolskega leta 2019/2020. Odhod vseh šolskih avtobusov je ob 12.40-13.00. Popoldanske malice ta dan ni.

Od 2. septembra dalje se izvaja jutranje varstvo za učence 1. razreda in ločeno za učence 2. razreda. Jutranje varstvo za 2. razrede se bo izvajalo od 7.00 dalje.

Velja za vse učence (matična šola in obe podružnici); podrobne informacije o poteku dela po modelu B – OŠ, bodo učenci prvi šolski dan dobili od razrednikov, starši pa na prvem roditeljskem sestanku, ki bodo organizirani, ločeno za vsak razred, v septembru. O terminu izvedbe sestankov boste obveščeni preko razrednika.

Veselimo se vrnitve naših učencev.

Vodstvo, učitelji in ostali delavci šole

Prebrano 2742 krat Nazadnje urejano na 01.september 2020 - 09:45