24.april 2020 - 21:36

Devetošolci in ogljikovodiki

Napisal U. Jerman

V mesecu aprilu je bil načrtovan tehniški dan Ogljikovodiki, ki smo ga tudi izpeljali, vendar doma.

22. 4. praznujemo Dan Zemlje, zato je zelo primerno, da se v tem mesecu posvetimo tudi temi onesnaževanja.
Učenci so imeli v spletni učilnici pripravljenih 5 delavnic. Če bi bili v šoli, bi jih izvajali v skupinah, tokrat pa so se morali učenci sami organizirati. Predlagali smo jim, da se reševanja lotijo po vrsti, kot je zapisano v spletni učilnici.
V 1. DELAVNICI so izdelovali modele atomov, v 2. modele molekul, v 3. DELAVNICi so se urili v iskanju podatkov na spletu ter raziskovali uporabo, lastnosti, zgradbo ter nevarnosti organskih spojin. Svoje znanje so preizkusili v kvizu ter bralce s svojimi plakati pozvali, naj prenehajo z onesnaževanjem.
Ustvarili so odlične izdelke. Njihova domišljija ne pozna meja. Pa najbolje, da si jih kar sami pogledate v galeriji.

Prebrano 2024 krat Nazadnje urejano na 26.april 2020 - 12:13