01.marec 2020 - 17:56

Zbiramo stare aparate!

Napisal U. Jerman
Naša šola se je pridružila akciji  »ODDAJ STARE APARATE V ULIČNI ZBIRALNIK « .

Naša šola se je pridružila LOKALNI OZAVEŠČEVALNO-ZBIRALNI NAGRADNI AKCIJI ZASAVJA  »ODDAJ STARE APARATE V ULIČNI ZBIRALNIK « .

LOKALNA OZAVEŠČEVALNO-ZBIRALNA NAGRADNA AKCIJA ZASAVJA

»ODDAJ STARE APARATE V ULIČNI ZBIRALNIK«

9. – 26. marec 2020

K akciji smo aktivno pristopile VSE zasavske osnovne šole, ki med seboj tekmujemo v zbranih količinah odpadnih aparatov in baterij, ki se bodo zbrale na naših lokacijah.

Potegujemo se za nastop raperja Zlatka, ki bo obiskal eno šolo – tisto, ki bo v času akcije zbrala največ teh odpadkov na učenca na šoli.

Zato prinesi čim več odpadnih aparatov in baterij v zbiralnik pred  OŠ Trbovlje.

Kaj se lahko odda v ulične zbiralnike in mrežaste palete

• se odda:
    • male gospodinjske aparate (električne mešalnike, likalnike, tehtnice, ure, grelnike vode, ožemalnike, opekače kruha …)
    • prenosne baterije in akumulatorje
    • elektronske igrače
    • računalniško opremo in zabavno elektroniko (mobilne telefone, računalnike, tiskalnike, zvočnike, kalkulatorje, polnilce, fotoaparate, slušalke …)
    • drugo malo opremo in orodje (sušilnike, električna orodja, brivnike, luči …).
  • se ne odda:
    • TV in monitorje ter sijalke, saj se lahko razbijejo
    • večje aparate (pralne stroje, štedilnike, hladilnike itd.)
    • kakršnikoli druge odpadke
Prebrano 1784 krat Nazadnje urejano na 04.marec 2020 - 18:41