29.november 2018 - 18:12

Junior ambasador

Napisal U. Jerman
|||| |||| ||||

20. novembra 1989 je generalna skupščina OZN sprejela konvencijo o otrokovih pravicah, zato so ta dan proglasili za svetovni dan otroka.

DPM Trbovlje že tretje leto zapored vodi projekt Junior ambasador in tudi tokrat smo se odzvali na vabilo in se pridružili okrogli mizi, ki je potekala 29. novembra v prostorih Občine Trbovlje.
Na okrogli mizi je o mestu Trbovlje "debatiralo" osem učencev naše šole in učenec PŠ Alojza Hohkrauta ter seveda predstavniki OŠ Tončke Čeč ter OŠ Ivana Cankarja. Županja naše občine ga. Jasna Gabrič je vodenje mesta za en dan tokrat simbolično zaupala učenki OŠ Tončke Čeč, ki je vodila okroglo mizo. Učenci so pohvalili dela, ki so bila v našem mestu izvedena v preteklih letih, imeli pa so tudi veliko idej, kaj bi lahko v Trbovljah spremenili in še izboljšali. Našim učencem je bilo najpomembneje, da bi se uredilo dvorišče ob naši šoli.

Ideje mladih so zelo dragocene in tudi naprej jih bomo vzpodbujali, da bodo z veseljem sodelovali pri takšnih projektih.

Prebrano 3217 krat Nazadnje urejano na 29.november 2018 - 18:43