02.oktober 2018 - 08:30

Nacionalni mesec skupnega branja 2018

|||||||| |||||||| ||||||||

Letos smo prvič obeležili Nacionalni mesec skupnega branja (NMBS18), katerega cilji so prepoznavanje pomena branja, bralne pismenosti in bralne kulture na nacionalni ravni.

Akcija se je začela na dan pismenosti - 8. septembra in traja vse do konca tedna otroka - 8. oktobra. Pogovarjali smo se o pomenu branja, brali, si izmenjavali bralne izkušnje, pisali pismo. Na dan zlatih knjig - 17. septembra smo začeli brati in tekmovati za bralno značko, prvošolci pa so prejeli darilno slikanico Kotiček na koncu sveta (pokrovitelja Društvo Bralne značke Slovenije - ZPMS in Javna agencija za knjigo RS). 26. septembra smo v avli šole organizirali knjižni sejem podarim/menjam knjigo. Učenci so prinesli 65 knjig, novega lastnika pa je dobilo 57 knjig.

Ker se zavedamo pomena branja, bomo tudi po koncu akcije sledili misli Toneta Pavčka

"Če ne bomo brali, nas bo pobralo".

Prebrano 3038 krat Nazadnje urejano na 02.oktober 2018 - 08:47