S strpnim medsebojnim povezovanjem gradimo vedoželjnega in odgovornega mladostnika.

Razstava Osamosvojitev Slovenije

Na naši šoli je od ponedeljka do četrtka gostovala razstava Vojna za samostojno Slovenijo 1991.


 

Razstava Osamosvojitev Slovenije
|||| |||| ||||

Pripravila jo je Zveza policijskih veteranskih društev Sever v sodelovanju z Muzejem slovenske policije in Muzejem za novejšo zgodovino. Na ogled smo imeli strokoven in natančen prikaz dogajanja v letih in dneh, ki predstavljajo ključne trenutke v nastajanju svobodne in suverene domovine Republike Slovenije. V teh dneh so si razstavo ogledali vsi naši učenci, mnogi razredi so bili deležni res kvalitetne šolske ure, v kateri so jih nagovorili člani društva veteranov. 
Kadar prihaja beseda iz ust mož, ki so dogodke doživljali sami, ob tem pa imajo ob sebi nazorno slikovno gradivo, sporočilo seže na pravo mesto. Hvala vam, spoštovani veterani! Vaš prispevek bo zagotovo vplival na naše domoljubje, spoštovanje države in vrednot, ki ste jih med ogledom razstave izpostavljali. 
 

Last modified onThursday, 18 April 2019 22:04
Login to post comments