18.september 2019 - 11:06

Pešbus

Napisal P. Medvešek
||||||| ||||||| |||||||
Pešbus je opravil svojo prvo pot.

Čečani so z navdušenjem sprejeli pobudo, da bomo v tem šolskem letu ob ponedeljkih hodili peš v dolino. Z zbirnega mesta na Katarini smo odšli ob sedmih, nato pa smo se ustavljali po vnaprej dogovorjenih postajah. Za jutranjo rekreacijo je poskrbelo 15 otrok, spremljali sva jih dve učiteljici.
Opazovali smo pajčevine, ki so se svetile v prvem jutranjem soncu, in meglice, ki so prekrivale dolino, urili smo se v orientaciji, našli nekaj gob, varno prečkali ceste ter srečno prispeli do šole. Krasno jutro in odličen uvod v delovni teden.

Zakaj smo se odločili za takšno vrsto druženja?
– .Otroci, ki v šolo hodijo peš, so v povprečju vsak dan fizično aktivni več časa in so bolje telesno pripravljeni kot otroci, ki se v šolo vozijo.
– Pešbus spodbuja osebnostni in socialni razvoj otrok, saj ti razvijajo neodvisnost, krepita se njihov občutek odgovornosti in zavest o lastnih zmožnostih.
– Otroci s premagovanjem krajših razdalj v okolju, ki ga poznajo, postopoma osvajajo prometne predpise in pravila vedenja ter postajajo suvereni udeleženci v prometu.
– Z zgodnjim razvijanjem zdravih navad, kot je pešačenje, vzgajamo ozaveščene posameznike z zdravim in okolju prijaznim življenjskim slogom.
– Pešbus razbremeni starše, ki tako otroke v šolo pospremijo samo ob določenih dnevih, ne pa vsak dan.
Prebrano 2612 krat Nazadnje urejano na 19.september 2019 - 19:41