23.oktober 2017 - 11:09

Kulturni dan sedmošolcev

||||||||| ||||||||| |||||||||

V petek, 20. oktobra, smo imeli sedmošolci kulturni dan.

Najprej smo si  v Slovenskem šolskem muzeju v Ljubljani ogledali stalno razstavo Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja in rešili učni list. Nato smo se pripravili - primerno oblekli za učno uro naših babic in dedkov iz leta 1907 Lepo vedenje. Čeprav smo vedeli, da je igra, nam je bilo tesno pri srcu, ko nas je gospodična učiteljica kaj vprašala.
Pot smo nadaljevali proti Dolenjski in se ustavili na Muljavi, rojstnem kraju pisatelja Josipa Jurčiča. Ogledali smo si predstavitveni film, Krjavljevo kočo, Jurčičevo domačijo, čebelnjak in letno gledališče, kjer uprizarjajo gledališke predstave Jurčičevih del.
Na poti domov nas je spremljalo prijetno jesensko sonce, opazili smo grad Bogenšperk in se zadovoljni vrnili v Trbovlje.

Prebrano 3877 krat Nazadnje urejano na 23.oktober 2017 - 11:38