26.september 2017 - 18:42

Evropski teden športa

Napisal U. Jerman
|||| |||| ||||

23. septembra se je začel Evropski teden športa.  V projekt se je vključila tudi naša šola.

Učencem od 1. do 4. razreda smo učitelji na hodniku pripravili poligon. Z veseljem se sprehodijo, poskočijo in izvajajo vaje. Včasih na poligonu ulovimo tudi kakšnega učenca 8. ali 9. razreda.
Med poukom prekinemo sedenje in malo potelovadimo, se pretegnemo, sprostimo, razgibamo hrbtenico ali pa naredimo kakšne vaje za ravnotežje ali za moč.
Učenci od 5. do 9. razreda pa v tem tednu med glavnim odmorom koristijo telovadnico. Dekleta so navdušena nad košarko, fantje raje zabijejo kakšen gol, nekateri pa malo poskočijo s kolebnico ali igrajo badminton.
Tudi na podružnični šoli Alojza Hohkrauta je zabavno.
Ta dogajanja v tem tednu so učenci z navdušenjem sprejeli. Obisk v telovadnici je učenka 7. a opisala takole: Sladko, a kratko.
Le preverite slike, kako smo aktivni. Gibajte se še vi, pa četudi samo enkrat namesto dvigala uporabite stopnice. Seveda pa vas vabimo, da se priključite vseslovenski akciji Slovenija razgibaj se in se v petek ob 10 uri gibajte 10 minut!

Prebrano 3624 krat Nazadnje urejano na 27.september 2017 - 17:30