S strpnim medsebojnim povezovanjem gradimo vedoželjnega in odgovornega mladostnika.

Predstavitev raziskovalnih nalog

V sredo, 28. 3. 2018, se je 6 učencev naše šole v GESŠ Trbovlje udeležilo 3. regijskega srečanja mladih raziskovalcev iz zasavskih osnovnih in srednjih šol. 

 

Predstavitev raziskovalnih nalog Predstavitev raziskovalnih nalog Predstavitev raziskovalnih nalog
|||||| |||||| ||||||

Vseh predstavljenih nalog je bilo 13, od tega 5 osnovnošolskih (Osnovna šola Trbovlje – 2 nalogi, Osnovna šola narodnega heroja Rajka Hrastnik – 3 naloge) ter 8 srednješolskih.  Naši učenci so predstavili psihološko raziskovalno nalogo z naslovom Ko digitalni mediji postanejo naše življenje ter biološko raziskovalno nalogo z naslovom Piti ali ne piti? Čebula že ve... Vsako raziskovalno nalogo je ocenjevala dvočlanska komisija. Po končanih predstavitvah, ko so  komisije zaključile z delom, smo napeto poslušali razglasitev rezultatov –  katere od nalog napredujejo v prvi krog. Zelo ponosni smo bili, ko smo izvedeli, da sta bili obe naši raziskovalni nalogi izbrani, da napredujeta v naslednji krog. 

Pri pisanju raziskovalne naloge so se učenci veliko naučili, prav tako na predstavitvi. Na srečanju jim je bilo zelo všeč, saj so nas vse, mlade raziskovalce, mentorje in ocenjevalce prijazno sprejeli, nam podarili malico in praktične nagrade, bilo pa jih je tudi malo strah javnega nastopanja in ocenjevanja. Članice naših ocenjevalnih komisij so nam prijazno posredovale informacije in mnenja o naših raziskovalnih nalogah, da bomo v prihodnje naše delo še izboljšali.

Uradna razglasitev rezultatov bo 4. 5. 2018, ko bomo izvedeli za napredujoče v prvi krog – naloge, ki bodo barve Zasavja predstavljale 14. 5. 2018 v Murski Soboti. 

 

Last modified onThursday, 05 April 2018 20:42
Login to post comments